تماس با ما | پيشنهادات و انتقادات و شکایات

امروز : يک شنبه 32 شهريور 1398

خبر :

فهرست

 
 

عناوین مهم خبری

 
   

آمار بازديد از سايت

بازديد امروز 21
بازديد ديروز 49
هفته گذشته 538
كاربران آنلاين 2
كل بازديد 82780
 
 

8:58:59 AM - يک شنبه 14 مرداد 1397

 
 رییس سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور مطرح کرد:دستیابی به جامعه توسعه‌یافته با ثبت رسمی اموال

 

 معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور گفت: باید دغدغه اصلی ما به‌عنوان یک دستگاه حاکمیتی، افزایش و ارتقای اعتماد عمومی به سازمان و توسعه ثبت رسمی در جامعه باشد.

معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور گفت: باید دغدغه اصلی ما به‌عنوان یک دستگاه حاکمیتی، افزایش و ارتقای اعتماد عمومی به سازمان و توسعه ثبت رسمی در جامعه باشد.

به گزارش روابط عمومی كانون سردفتران و دفترياران به نقل از روزنامه حمايت شنبه 13 مرداد، احمد تویسرکانی در دیدار با جمعی از منتخبین و اعضای هیئت‌مدیره کانون سردفتران و دفتریاران استان خراسان رضوی در مشهد مقدس اظهار کرد: باید با استفاده از توان فرهیختگان و ظرفیت موجود در کانون، در راستای وظایف مهم و اساسی خود و ارتقاء نظم حقوقی در جامعه منشأ اثر باشند.


تویسرکانی با اشاره به تحولات و اقدامات گسترده در سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور نظیر تشکیل بانک‌های اطلاعاتی، اسکن و آرشیو پرونده‌ها و سوابق ثبت قدیمی، ایجاد سامانه‌های الکترونیکی و استفاده حداکثری از فناوری اطلاعات در سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور افزود تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا با ایجاد یک راهبرد مناسب و برنامه‌های عملیاتی مدون و همچنین ارتقای فرآیندهای ثبتی به کاهش مراجعات، افزایش شفافیت و ارتقای سطح خدمات به مردم دست پیدا کنیم.


وی با تأکید بر بند «67» سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در تدوین برنامه ششم توسعه مبنی بر توسعه ثبت رسمی، توجه جدی به این مهم را زمینه‌ساز ارتقای نظم حقوقی عنوان کرد و با توجه به پیچیدگی‌های جوامع امروزی توسعه ثبت رسمی را یک الزام و ضرورت اجتماعی بوده و غفلت در این زمینه را موجب خسارت دانست.


وی گفت: دستیابی به جامعه توسعه‌یافته بدون شفاف‌سازی و ثبت رسمی اموال امکان‌پذیر نبوده و بخشی از این شفافیت را در حوزه اقتصادی باید سران دفاتر اسناد رسمی و نهاد سردفتری ایجاد نماید. ازآنجاکه سند رسمی در جهت اثبات مالکیت در حکم دادنامه دادگاه بوده و بدون نیاز به‌حکم مراجع قضایی لازم‌الاجرا است، سران دفاتر اسناد رسمی باید به‌گونه‌ای عمل نمایند که موجبات افزایش اعتماد مردم به این نهاد را در پی داشته باشد. 


وی ضمن تبیین جایگاه دفاتر اسناد رسمی در نظام اجتماعی امروزی افزود باید با تشویق و ترغیب مردم به انجام رسمی معاملات و تشریح مزایای سند رسمی در جامعه، زمینه ارتکاب تخلف و جرائم را کاهش داده و نقش و جایگاه دفاتر اسناد رسمی ارتقا یابد.

 رضایتمندی مردم اراقدامات سازمان 

همچنین دکتر غلامپور، رییس هیئت‌مدیره کانون سردفتران و دفتریاران خراسان رضوی ضمن ارائه گزارش و تشریح اقدامات صورت گرفته در این کانون گفت: اقدامات سازمان در چند سال اخیر بی‌نظیر بوده و موجبات رضایتمندی فراوان مردم را در پی داشته است.


وی ضمن تشکر فراوان و قدردانی از راهبردهای اصولی و سیاست‌های مؤثر سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور در چند سال اخیر از این اقدامات جهادی تشکر کرد.


گفتنی است در این دیدار عبدالحسین رامشی مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک خراسان رضوی نیز به تشریح آمار و عملکرد استان پرداخته و ابراز امیدواری کرد با برنامه‌ریزی و پیگیری‌های مؤثر سیاست‌های سازمان شاهد افزایش سطح خدمات‌رسانی به مردم شریف استان خراسان رضوی باشیم.

 خدمات دفاتر اسناد رسمی چشمگیر و مؤثر است
در این دیدار همچنین محمدرضا دشتی اردکانی رییس هیئت‌مدیره کانون سردفتران و دفتریاران مرکز نیز اقدامات و تحولات صورت گرفته در سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور به‌ویژه در حوزه دفاتر اسناد رسمی را بسیار چشمگیر و مؤثر عنوان کرده و افزود: دفاتر اسناد رسمی در ایران مطابق با پیشرفته‌ترین کشورهای جهان در حال ارائه خدمات بوده و به تأیید کارشناسان داخلی و بین‌المللی به لحاظ شفافیت، سرعت، دقت و سلامت در تنظیم اسناد دارای وضعیت ممتاز و برجسته بوده و به طرز قابل‌ملاحظه‌ای در این زمینه پیشرفت داشته و در بسیاری از موارد از کشورهای اروپایی و صاحب‌نام پیش‌تر بوده‌ایم.

برگشت به بالای صفحه
 

نظرات ارسال شده توسط كاربران

 

هیچ نظري برای مشاهده موجود نمی باشد!

 

برگشت به بالای صفحه
 

امروز : يک شنبه 32 شهريور 1398

تغییر زبان
نام و نام خانوادگي:*
تاریخ ارسال نظر :*

استان :
شهر :
ايميل :
نظر :*

 

رونق تولید

 
 

خدمات الکترونیک قضایی

 
 

گواهی امضاء الکترونیک

 
 

پیوند ها

 
 

Design by SouResHjaN

 

© Copyright 2015-1394 HormozNotary.Com. All Rights Reserved.