تماس با ما | پيشنهادات و انتقادات و شکایات

امروز : سه شنبه 6 فروردین 1398

خبر :

فهرست

 
 

عناوین مهم خبری

 
   

آمار بازديد از سايت

بازديد امروز 17
بازديد ديروز 83
هفته گذشته 440
كاربران آنلاين 5
كل بازديد 72453
 
 

9:38:04 AM - جمعه 22 آذر 1396

 
 حضور مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان در همایش هم اندیشی اوقاف و اتحادیه صنف املاک بندرعباس

 

 سید مهدی هاشمی مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان در این همایش که یا حضور رئیس کل دادگستری استان ، مدیرکل صنعت معدن و تجارت و همچنین مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان و اعضای اتحادیه صنف املاک و مشاورین خودرو بندرعباس برگزار گردید به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی با بیان جایگاه وقف در جامعه اسلامی از تعامل خوب ادارات ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان در تثبیت مالکیت موقوفات در سالیان اخیر با ادارات اوقاف خبر داد.
هاشمی با برشمردن جایگاه ثبت رسمی در مناسبات روزمره مردم گفت : ثبت رسمی اسناد و املاک می تواند نقش بسزایی در کاهش حجم اختلاف و ورودی پرونده به دستگاه قضایی داشته باشد.
ایشان تحکیم روابط اقتصادی ثبت معاملات و تنظیم اسناد توسط دفاتر اسناد رسمی و هویت بخشیدن به اشخاص حقوقی از طریق ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری ، تحکیم روابط اجتماعی از طریق دفاتر ازدواج و تثبیت مالکیت مردم و دولت از طریق ثبت رسمی املاک را گوشه ای از خدمات ارائه شده این اداره کل عنوان نمود.
هاشمی بیان داشت با اجرایی شدن قانون جامع حدنگار تمامی املاک واقع در جغرافیای کشور در بانک اطلاعات جامع املاک جانمایی شده می تواند در تصمیم گیری های اقتصادی ،اجتماعی وامنیتی مورد توجه قرار گیرد. 
وی گفت : صدور سند مالکيت کاداستري در قالب طرح کاداستر و به دليل بالابودن ضريب امنيت اين سيستم و سرعت در پاسخگويي به مراجعین ثبتي اجرا شده است. کاداستر، سيستم مديريت الکترونيکي املاک است که با مکانيزه کردن خدمات ثبتي، ثبت سنتي را به سمت ثبت نوين هدايت مي کند.تبدیل اسناد مالکیت دفترچه ای به تک برگی در اجرای قانون جامع حدنگار ضمن بالا بردن ضریب امنیت و جلوگیری از جعل و سوء استفاده از آن این امکار را فراهم می نماید تا پاسخ استعلامات مراجع قضایی ،دفاتر اسناد رسمی و دستگاههای اجرایی بصورت برخط و آنی امکان پذیر گردد.
سید مهدی هاشمی وظیفه مشاورین املاک را مهم و حساس عنوان کرد و در جهت کاهش حجم دعاوی حقوقی خواستار افزایش اطلاعات حقوقی اعضای این اتحادیه شد و گفت اداره کل ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان در حوزه آموزش و صدور پروانه تخصصی املاک آمادگی کامل دارد.

برگشت به بالای صفحه
 

نظرات ارسال شده توسط كاربران

 

هیچ نظري برای مشاهده موجود نمی باشد!

 

برگشت به بالای صفحه
 

امروز : سه شنبه 6 فروردین 1398

تغییر زبان
نام و نام خانوادگي:*
تاریخ ارسال نظر :*

استان :
شهر :
ايميل :
نظر :*

 

حمایت از کالای ایرانی

 
 

خدمات الکترونیک قضایی

 
 

گواهی امضاء الکترونیک

 
 

پیوند ها

 
 

Design by SouResHjaN

 

© Copyright 2015-1394 HormozNotary.Com. All Rights Reserved.